BlogSeks porady

Seks analny

Penetracja analna, swego rodzaju temat tabu, niesie za sobą zaskakujące przeżycia i doznania, na które nie wszystkie kobiety podczas seksu się decydują. Wymaga ona, oprócz przezwyciężenia owego tabu, zaufania do partnera i chęci eksperymentowania. Jeżeli, drogie Panie, jeszcze nie próbowałyście zbliżeń analnych, a jesteście na nie otwarte to zapraszam do dalszej lektury.

Pieszczenie tej jednej z wrażliwszych stref erogennych w ciele, może być niezwykle przyjemne zarówno dla kobiet i mężczyzn – dla kobiet poprzez niebezpośrednią stymulację punktu G, z kolei dla mężczyzn poprzez stymulację prostaty – jednak należy pamiętać o kilku zasadach i o środkach „bezpieczeństwa” podczas planowanego zbliżenia.

Jeżeli nigdy nie uprawiałaś jeszcze seksu analnego to musisz koniecznie pamiętać o stosowaniu lubrykantów podczas pieszczenia odbytu, który sam niestety się nie nawilża. Może na początek warto rozpocząć od sprawdzenia, co w pieszczeniu odbytu sprawia Ci przyjemność. Dlatego podczas masturbacji sama możesz sprawdzić palcem, wkładając go do odbytu czy czujesz opór, jak głęboko możesz włożyć palec albo jakie kierunki stymulacji najbardziej Ci odpowiadają. Jak pewnie zauważysz przy pierwszej próbie odbyt będzie zamykał się odruchowo, jednak można nauczyć się panować nad tym odruchem. Zacznij spokojnie oddychać, wdech – napinaj mięśnie, wydech – rozluźniaj, gdy zwieracz będzie się rozprężał spróbuj delikatnie wprowadzać palec do odbytu, pozostaw go tam i spokojnie oddychaj nadal (uważaj na długie paznokcie, by nie uszkodzić nimi delikatnych ścianek odbytu, które są szczególnie podatne na uszkodzenia). Gdy próbujecie pieszczot analnych z partnerem musisz pamiętać, że wszystko musi przebiegać delikatnie i bez pośpiechu, a jeśli zdecydujecie się na penetrację, to osoba pasywna kontroluje siłę i głębokość pchnięć. Zawsze pamiętajcie o używaniu lubrykantów! Przy wprowadzaniu do odbytu członka stosujcie zasadę z oddychaniem opisaną wyżej. Członek musi być wprowadzamy do odbytu znacznie wolniej, delikatniej niż do pochwy. Jeżeli podczas penetracji zacznie Cię coś boleć to od razu powiedz o tym partnerowi i zwolnijcie tempo, a jeżeli ból nie ustąpi to przerwijcie, gdyż może on sygnalizować, że coś jest nie tak. Pamiętaj, że ścianki odbytu są bardzo delikatne i takiego też wymagają traktowania. Odbyt musi się przyzwyczaić do stymulacji analnej i rozszerzyć, co wymaga czasu. Zatem trzeba zdawać sobie sprawę, że za pierwszym razem zapewne nie odbędziecie „intensywnego” i „dogłębnego” stosunku analnego, a to że choć na chwilę i bardzo płytko partner wprowadzi penis do odbytu będzie dużym sukcesem jak na pierwszy raz! Pamiętajcie, że nigdzie Wam się nie spieszy, że właśnie zaczynacie wchodzić w sferę nowych doznać i róbcie to powoli, z ważnością i delikatnie, a na pewno z czasem będziecie mogli pozwolić sobie na więcej.

Często mamy opory przed seksem analnym z powodów higienicznych, a mianowicie obawiamy się, że nasz partner/partnerka natrafi na treść kałową – i tu nie ma się czego obawiać, bo kanał odbytowy jest tylko „środkiem transportowym” dla kału, który znajduje się w jelicie grubym, więc jest naprawdę niewielkie prawdopodobieństwo, że natraficie na „niemiłą niespodziankę”. W zupełności wystarczy dokładne umycie miejsc intymnych, jednak jeżeli chcesz czuć się w pełni komfortowo możesz wykonać delikatną lewatywę. Pamiętajcie również, że w kanale analnym znajduje się bogata flora bakteryjna, więc przy penetracji należy używać prezerwatyw (ze względu na zwiększone ryzyko zakażenia chorobami wenerycznymi) oraz zmieniać je przed włożeniem członka do pochwy – to pozwoli uniknąć przedostania się bakterii z odbytu do pochwy.

Mam nadzieję, że nie brzmi to zbyt skomplikowanie i że dla osób, które chciałyby urozmaicić życie seksualne o penetrację analną wskazówki bardzo się przydadzą i zachęcą do spróbowania nowej formy pieszczot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *